#htmlcaption1 #htmlcaption2 #htmlcaption3 #htmlcaption4 #htmlcaption5

Ostatnie artykuły

Najnowsze statystyki uzależnień

Najnowsze statystyki uzależnień

Uncategories 0 Comments

         Problemy alkoholowe dotykają w taki czy inny sposób wszystkich Polaków. Co więcej statystyki w dramatyczny sposób ukazują, że problem z roku na rok wciąż rośnie. W latach 70-tych Polacy wypijali ok. 5 litrów czystego alkoholu na głowę rocznie. Przewiduje się, że spożycie alkoholu może sięgnąć w tym roku aż 12,5 litra na jedną osobę. Przerażający natomiast jest fakt, że przy spożyciu ok 13 litrów występuje zagrożenie populacji.

         Szacuje się, że w Polsce ludzi uzależnionych od alkoholu jest ok. 1 mln, a 4 mln osób ma problem z jego nadużywaniem. Dalsze statystyki są równie bezlitosne; alkohol zabija rocznie 2,8 mln ludzi na świecie, a w samej Polsce w ciągu ostatnich 15 lat, z powodu picia alkoholu zmarło ok. 110 tys osób. Tylko jedna osoba na osiem nie pije alkoholu w ogóle.

         Warto zdawać sobie sprawę z tego, że ludzie pijący nie żyją w jakimś odosobnieniu. Razem z nimi mieszkamy, pracujemy, spotykamy się na drogach. Uzależnienie nie dotyka tylko tych, którzy piją, lecz każdego z nas, choć w różny sposób