Filtruj według

#htmlcaption1 #htmlcaption2 #htmlcaption3

.

PLIKI MP3

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z naszą bogatą kolekcją książek, słuchowisk, rekolekcji i konferencji w formie plików mp3. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie. Bezcenne wykłady i rekolekcje z pogranicza psychologii i duchowości, najbardziej popularnych w Polsce ekspertów w dziedzinie rozwoju osobistego i motywacji jak o. Wojciech Jędrzejewski czy ks. Marek Dziewiecki. To oni mogą Wam pomóc odpowiedzieć sobie na pytania kim naprawdę jestem, jak odnaleźć swoją tożsamość, powołanie, jak rozwijać osobowość i pielęgnować talenty.

Ufamy że uda im się zmotywować Was do działania, wzmocnić wiarę w siebie lub pomóc przezwyciężyć życiowy kryzys. Nie brakuje w naszej ofercie wykładów i konferencji dla tych, którzy nieustannie chcą pogłębiać swoją więź z Bogiem oraz dbać o swoje duchowe życie. W naszej bibliotece znajdą Państwo poradniki nie tylko o tym jak realizować swoje ojcostwo, tworzyć zdrowe więzi z dziećmi i relacje z małżonkiem, lecz również jak zwiększyć poczucie własnej wartości, być zadowolonym z siebie i jak szukać spełnienia.

Już dzisiaj mogą Państwo słuchać swoich ulubionych autorów, nie zaniedbując przy tym swoich obowiązków i łącząc przyjemne z pożytecznym. Warto pamiętać, że korzystając z tej formy nagrań dbacie Państwo o środowisko, a w ciągu kilku minut od zakupu możecie cieszyć się wybraną pozycją na swoim komputerze.

Aktywne filtry

           Planeta Ludzi to wciągająca konferencja księdza Marka Dziewieckiego odsyłająca do tajemnicy życia na planecie zwanej Ziemią. Planecie, która od początku w zamyśle Boga była bezinteresownym darem dla nas ludzi. Sytuacja zmieniła się radykalnie po grzechu pierworodnym, będącym aktem buntu człowieka wobec Stwórcy. A jego konsekwencją stała się nasza słaba, zraniona grzechem kondycja i krzywdy wyrządzane innym ludziom oraz sobie. Konferencja mówi o powracaniu człowieka do źródła swojego istnienia, akceptacji swojej często trudnej przeszłości i odzyskiwaniu radości i sensu życia, który utracił.

            Jedną z dróg powrotu do utraconego raju jest genialny Program 12 Kroków, mający swoje źródło w samym Bogu i który On sam podsunął nam, byśmy wrócili w Jego ramiona. Motywująca i przywracająca nadzieję konferencja, dzięki której nie tylko zrozumiemy lepiej ducha Programu 12 kroków, ale zapragniemy również ową fascynującą podróż rozpocząć.

Zapraszamy do wysłuchania fragmentu

         Rozbrajająco szczere i odważne wyznania Felka–trzeźwego alkoholika, artysty malarza, dobrze znanego w środowisku Anonimowych Alkoholików. Świadectwo życia i poruszająca historia człowieka, który zatracił niemal zupełnie samego siebie w nałogu picia. Drogę do wolności odkrył w Programie 12 kroków, którego analizą w oparciu o własne i przebogate doświadczenie podzieli się z Państwem. Pogodna i promienna audycja o drodze do akcepetacji siebie samego, swojej historii oraz odnalezieniu radości życia.

           Rekolekcje dla bezsilnych to doskonała oferta dla tych, którzy przestają lub przestali radzić sobie z samymi sobą. Bóg uzdrawia to zapis rekolekcji trzech pierwszych kroków z programu 12 kroków stosowanego w środowisku Anonimowych Alkoholików i w innych wspólnotach ludzi uzależnionych. W zasadzie to program dla wszystkich, którzy doświadczają różnych ograniczeń, a przecież chcieliby żyć pełnią życia. Rekolekcje te przybliżają istotę Programu i są świetną zachętą do tego, by uznać swoją słabość, ograniczenia i rzucić się w ramiona wychodzącego nam na spotkanie Boga. Rekolekcje zostały wygłoszone podczas warsztatów 12 kroków, zorganizowanych przez szczecińską gałąź Wspólnoty św. Jakuba 12 Kroków dla Chrześcijan.

25,00 zł

             Dekalog to zapisana na ścieżce dźwiękowej książka autorstwa ojca Jacka Salija, która wywróci do góry nogami Wasze dotychczasowe myślenie i stereotypy związane z Bożymi przykazaniami. Motywem napisania owej książki stało się dla ojca Salija odkrycie, że tak naprawdę nie znamy i nie rozumiemy Dziesięciu Przykazań.

             Ta płyta opisuje historię miłości Boga do nas i Jego troskę o zbawienie każdego swojego dziecka. Rzetelnie napisane, przenikające istotę Dekalogu biblijno-teologiczne opracowanie, przedstawione w formie czytelnej i jasnej dla każdego odbiorcy. A do tego pięknie przeczytane przez Radosława Pazurę i podane w interesującej oprawie dźwiękowo-muzycznej.

         Duchowy Kodeks Drogowy to znakomity przewodnik po wyboistych i krętych drogach życia. Cieszący się ogromną popularnością czwarty odcinek rekolekcyjnego cyklu głoszonego w Radio Józef. Dzięki niemu odświeżą sobie Państwo w pamięci kodeks duchowego życia i jego najważniejsze znaki. A to wszystko w oparciu o celne analogie do przepisów drogowych, które pomagają zarówno nam samym uniknąć niebezpieczeństw, jak i nie narażać innnych. Przewodnik ten pomoże Wam stawać się coraz lepszym i wyczulonym kierowcą zwracającym uwagę nie tylko na czerwone światło czy zakaz wjazdu, ale również na zwężenie jezdni lub przejście dla pieszych.

Pierwsza część cyklu to trzy śledztwa związane z niezwykłymi darami pozaziemskiego pochodzenia.
Różaniec — świadkowie niezwykłej mocy płynącej z różańca dzielą się tym, co niemożliwe, a jednak się zdarzyło.
Szkaplerz — o realnej mocydziałania szkaplerza i osobach, które zawdzięczają mu życie.
Dar języków — świadectwa osób, które od modlitwy językami rozpoczęły drogę swojego nawrócenia.

Druga część cyklu zawiera trzy historie związane z rozpowszechnionymi, a jednocześnie bardzo groźnymi propozycjami duchowymi.


Horoskopy i astrologia — czy w gwiazdach zapisana jest przyszłość człowieka? Czy poprzez czytanie horoskopów można wejść w dialog z mocami ciemności?

Wschodnie sztuki walki — czyjej siły używa człowiek, który stosuje wschodnie sztuki walki? Odcinek zawiera wypowiedzi mistrzów Wschodnich Sztuk Walki, którzy zorientowali się, że wraz z rosnącą sprawnością fizyczną, trącą wolność duchową.

Hare Kryszna — kim jest Kryszna? Czy Międzynarodowe Towarzystwo Świadomości Krysznyto sekta, która zabiera życie, a może religijna grupa wzniosłych ideałów? Jaka jest cena otrzymanych w ruchu mocy?

Trzecia część cyklu zawiera prawdziwehistorie świętych obcowania trzech wyjątkowych Świadków Wiary.
Święty Józef — patron Kościoła, ludzi pracy, rodzin i dobrej śmierci. Odcinek zawiera świadectwa osób, które są przekonane, że św. Józef uratował ich z opresji finansowych, pomógł podjąć właściwe decyzje, a nawet uratował życie.
Święty Juda Tadeusz — zanim poniósł śmierć męczeńską, zdobył sławę tego, który czyni cuda. Uzdrawiał i nawracał. Co robi dziś? Dlaczego tak wiele osób uważa go za patrona spraw trudnych i beznadziejnych?
Święty Ojciec Pio — jeden z największych charyzmatyków XX wieku; stygmatyk i cudotwórca, a przy tym posłuszny Kościołowi skromny kapucyn. Odcinek zawiera świadectwo osoby, której o. Pio wymodlił życie, a także nagranie nabożeństwa celebrowanego przez świętego kapucyna.

To wzruszające słuchowisko to opowieść o tym, że dzieci mogą nauczyć dorosłych kochać i w taki sposób traktować bliskie osoby, że chce im się żyć.

To pierwsze słuchowisko zrealizowane przez Wydawnictwo Raj Media

Zapraszamy do posłuchania fragmentu słuchowiska

            Fascynująca podróż do Akron, kolebki wspólnoty Anonimowych Alkoholików i Al-Anon, w którą zabierze Was Irenka na stałe mieszkająca w Akron oraz Rafał Porzeziński, dziennikarz i prowadzący program TVP „Ocaleni”. Historia z ciekawymi szczegółami dotyczącymi początków Programu 12 Kroków, jego ducha oraz istoty. W Pogodzie Ducha usłyszą Państwo szczere i czasem wzruszające wyznania oraz osobiste doświadczenie uzdrawiającej mocy i miłości Boga, działającego przez program. To w istocie wyprawa do źródeł i do najważniejszych absolutów życia duchowego, które przyświecały i którymi żyli założyciele wspólnoty Anonimowych Alkoholików.

        Wielkie Sprzątanie to oryginalny rachunek sumienia i przewodnik po wadach charakteru, przyzwyczajeniach i grzechach. Pycha, chciwość, zazdrość, gniew, nieczystość, łakomstwo i lenistwo tworzą  w naszym życiu mafijne klany nieustępliwie walczące o nas i o nasze zatracenie. Ten gruntowny i zarazem praktyczny rachunek sumienia pomoże Wam przyjrzeć się różnym, wysublimowanym i ukrytym koalicjantom siedmiu grzechów głównych. Jak rozpoznawać działania owych podstępnych i przebiegłych klanów, jak im się oprzeć i co robić by z nimi skutecznie walczyć ? Na te pytania, odpowiedzi oraz wskazówki znajdą Państwo w niniejszym audiobooku.

       Pamiętnik Perełki to czyste i pełne ufności spojrzenie dziesięcioletniej dziewczynki na ludzi i na świat; również na małżeństwo, rodzinę oraz miłość. To książka nie tylko dla dzieci, które wiedzą że są stworzone po to by cieszyć życiem. Ta książka poruszy również dorosłych, którzy być może zapomnieli o swoich najgłębszych pragnieniach oraz ideałach z dzieciństwa. Napisana przez księdza Marka Dziewieckiego, pozostaje jedną z Jego ulubionych pozycji, ukazującą niezwykły wgląd autora w duchowość i uczucia dziesięcioletniej dziewczynki. Pamiętnik Perełki to nie tylko pod tym względem dzieło sztuki, ale bardzo przydatna i praktyczna pomoc w wychowywaniu swoich dzieci. Książkę czyta Julita Kożuszek–Borsuk, polska aktorka, której głosem mówi Świnka Peppa, doskonale znana niemal wszystkim dzieciom w Polsce.